Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto Ürün Deneyimi

Evde çocuklarla oyun oynarken vakit çok çabuk geçiyor, birden bizim ufaklık karnım acıktı dedi. Çocuklar için çorbayı ısıttım. Çorbayı hemen içtiler ama karınları tam doymamıştı. Aklıma konserve balık geldi. Geçen yıl eşime denemesi için Kılıç Deniz Ürünlerinden konserve balık gelmişti. Dolaptan konserveyi buldum.

“Kaya Levreği – Fileto”   içinde kapari, karabiber, Zeytinyağı

kaya levreği
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

Konserve ton balığı çok yemiştim ama kaya levreği hiç yememiştim. İnanın çok merak ettim tadı nasıl diye. Özenle kutuyu açtım. İlk görüntü fena değildi. Çocuklar doysun diye ekmek arasına koymak iyi olur diye düşündüm. 

Çeyrek ekmek arasına çocuklar için kaya levreğini koydum. Sonra kendime de yarım ekmek arasına… Görünürde hiç kılçık yoktu, ton balığı konservesi gibiydi.

kaya-levreği
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

Çocuklara balık deyince hemen ton balığı mı diye sordular. Ben hayır kaya levreği deyince, yemem dedi büyük oğlan bana ton balığı ver.  dı-nı-nı-nııın … Yanlış söyledim, bu ton balığı. Neyse önce ufaklık yemeye başladı, ardından büyük oğlan. Acı dedi. Tam da o sırada ben de ilk lokmamı almıştım. İlk önce bana da acı geldi. Karabiber zeytinyağı içinde tüm baharatını balığa geçirmişti. Derken ufaklık yemeğe devam etti. Büyük oğlan yememek için ekmek sert diye bahane uydurdu. Ardından kaya levreği olduğunu itiraf ettim. Ekmeğin içinden koparıp konserve kutusunu gösterdim. Levrek çok lezzetli olur, sana bu şekilde vermemi ister misin, diye sordum. Evet dedi ve ağzına attı. Sonra bir tane daha, bir tane derken tamamını bitirdi. İlk gelen acılık aslında iştahını açmıştı. Sonra ben de yarım ekmeğimi yedim. Benim acı ile hiç aram yoktur ama iştahımı açtığını söyleyebilirim.

kaya levreği
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

Beğenmeseydik muhakkak kutuda biraz balık kalırdı, ne dersiniz?

Kılıç Deniz ürünlerini de ton balığı dışında ki konserveleri bizimle tanıştırdığı için tebrik ederim.

 

Afiyetle kalın… 

kiliclogo
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir